تلفن

پوشک بزرگسال

پوشک بزرگسال

پوشک بزرگسال چیست و چه کارایی هایی دارد

 

شاید سوالی باشد که برای خیلی از افراد جامعه پیش بیاید.باید بدانید که امروزه استفاده از این نوع پوشک های مخصوص بزرگسالان، به یک امری عادی در جامعه تبدیل شده است. با بالا رفتن بیماری ها در بین بزرگسالان و حتی جوانان، استفاده از این پوشک ها هم زیادتر می شود. در کهنسالان بی اختیاری ادرار و مدفوع موضوعی طبیعی می باشد و افرادی هم هستند که به هر دلیلی نمی توانند به سرویس های بهداشتی مراجعه کنند و نیازدارند که از این پوشک بزرگسال استفاده کنند.پوشک ها در ابعاد و انواع مختلفی برای تمام سنین ایجاد شده است که هر گروه استفاده خاصی از آن دارند.یک پوشک خوب واستاندارد باید تمام چیزی را که یک فرد احتیاج دارد، به او بدهدو بدون هیچ نگرانی ، راه زندگی راحت و سالمی را ادامه دهد.

 

 

ویژگی های پوشک مناسب برای بزرگسال

 

برای افرادی که بی اختیاری ادرار دارند باید نوع پوشک طوری باشد که حداکثر ایمنی را برای فرد فراهم کند و بدن او را برای مدت طولانی، خشک نگه دارد.این پوشک مناسب باید دارای لایه های بازدارنده در اطراف پوشک بوده که از هر نشت ادرار یا مدفوع، محفوظ باشد.مهمترین مساله هم این است که فرد در حال فعالیت بتواند احساس خوب و راحتی داشته باشد.یک پوشک مناسب نباید هیچ گونه حساسیتی در پوست بدن ایجاد کند و پای فرد را عرق سوز نکند.همچنین باید از پوشک هایی استفاده شود که لایه های پشتی آن توانایی عوض کردن هوا را دارند تا بوی بد ادرار باعث اذیت بیمار و اطرافیان نشود. بهتر است پوشک های بزرگسال با آناتومی بدن مردان و زنان به صورت جدا ساخته شود که هر دو گروه ، استفاده راحت تری از آن داشته باشند.

 

 

انواع پوشک بزرگسال

 

پوشک های بزرگسال دارای انواع و اقسام زیادی بوده و در سایزبندی کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شود. انواع این پوشک ها می توانند شورتی و یا چسبی باشند که انواع شورتی آن می توانند مانند شلوارک تا کمی از قسمت ران را پوشش دهند.این پوشک ها از نظر توانایی جذب و مقدار آن نیزبا یکدیگر متفاوت هستند.دقت کنید که در زمان خرید، پوشکی را بخرید که در بسته آن تعداد مناسبی برای مصرف روزانه قرار گرفته باشد و از نظر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه باشد.همچنیناین نکته را در ذهن خود نگه دارید که همیشه، پوشکی که قیمت گرانی دارد از نوع بهترین های پوشک نیست و نوعی را تهیه کنید که با بدن شما سازگاری بیشتری داشته باشد.

 

 

پوشک چسبی

 

این نوع پوشک مثل پوشک کودکان بوده که در اطراف آن دو تا چسب دارد که به راحتی قابل تعویض است و به آسانی می توان آن را باز و بسته نمود و از آن استفاده کرد.

 

 

پوشک شورتی

 

یک پوشک مناسب جهت استفاده مردان و زنان می باشد. این نوع پوشک مشابه لباس زیراست و هیچ گونه برجستگی به بیرون ندارد و از روی لباس معلوم نیست.به دلیل قدرت جذب بالایی که دارد هیچ وقت نم به بیرون نخواهد داشت و می توان با خیال راحت از آن استفاده نمود.

به طور معمول، این پوشکها را باید با توجه به سایز و اندازه هر فرد و حتی کوچکتر که کاملاً مناسب بدن است ، خریداری نمود و جهت انتخاب موثر و مناسب پوشک بزرگسال  ، باید سبک زندگی و سطح فعالیت هر فرد را مدنظر قرار داد چون انواع پوشک چسبی وشورتی در اندازه های مختلف وجود دارد که می توان از آن ها استفاده نمود.

 

 

پوشک های دو منظوره

 

اکثر پوشک های موجود در بازار مناسب برای بی اختیاری ادراریاست و برای مدفوع مناسب نمی باشد. این پوشک مخصوص دو منظوره جهت بی اختیاری ادرار و مدفوع  ساخته شده است. در این نوع پوشک محفظه درونی بزرگتر ایجاد شده که بتواند توانایی تحمل فشار و وزن مدفوع را داشته باشد. این نوع پوشک از دو بخش ایجاد شده است. قسمت یک بار مصرف که به صورت پد است و در صورت خروج مدفوع باید عوض شود و قسمت نگهدارنده که جهت دفعات زیاد ، قابل استفاده است.

 

 

موارد استفاده از پوشک های بزرگسالان


پوشک سالمند


1) پوشک بزرگسال برای افرادی مناسب است که کنترلی در ادرار و مدفوع خود نداشته و حتماً باید از این نوع پوشک ها استفاده نمایند.

2) افرادی که بستری هستند یا روی صندلی چرخ دار می باشند یا معلول میباشند و به هر علتی نمی توانند از توالت استفاده کنند نیاز به پوشک خواهند داشت. همچنین انسان هایی که دچار اختلالات شناختی و یا عقب ماندگی ذهنی می باشند، ممکن است به پوشک نیاز داشته باشند.

3) در بین زنانی که بعد از زایمان دچار خونریزی می شوند یا به دلیل افتادگی مثانه کنترلی به ادرار خود ندارند نیز، احتیاج زیادی به پوشک بزرگسال خواهد شد. استفاده از این پوشک ها باعث می شود فرد با خیال راحت در اجتماع رفت و آمد نماید.

4) فضانوردان نیز از پوشک های بزرگسالان استفاده می کنند، که در طول پرتاب یا فرود از آن استفاده می شود. این پوشک ها دارای پارچه فوق العاده جاذب است که می تواند تا 400 برابر وزن خود را جذب کند و بسیار مناسب است.

5) برای سربازانی که تحت هر شرایطی نمی توانند پست خود را ترک کنند از این پوشک بزرگسال استفاده می شود.همچنین زندانیان اعدامی ، غواصانی که مدت زیادی در زیرآب هستند، خلبانانی که پروازهای طولانی دارند و مدت زیادی در هوا می باشند و در سایر افرادی که به واسطه شغل شان از این پوشک ها استفاده می نمایند.

 

 

نکات مهم جهت خرید پوشک بزرگسال

 

1)این پوشک ها باید به صورتی تولید شده باشند که هیچ مورد نشتی به بیرون نداشته باشند و قادر باشند به راحتی جریان هوا را در خود تبادل کنند تا بدن بزرگسالان از سوزش و عرق کردن ایمن باشد.

2)بهترین پوشک بزرگسال پوشکی است که موادی در آن به کار رفته باشد که بوی بد مدفوع و ادرار را در خود نگه داشته و به بیرون انتقال ندهند.

3)بعضی از انواع این پوشک هاچند بار مصرف و قابل شست و شو بوده و می توان مجددا از آنها استفاده نمود ولی بعضی از آنها یک بار مصرف می باشند.انواع این پوشک ها قابلیت جذب 1200 سی سی تا 3400 سی سی را در خود دارند و استفاده از آنها به خصوصاً نوع شورتی آن بسیار راحت است.

4) همچنین باید در انتخاب پوشک بزرگسال توجه نمود که مقدار جذب باید به نوع الیاف به کار رفته در آن، نوع کش های مصرف شده در آن برای کمر و دور پا و نیز پودر جاذب مورد استفاده در آن، دقت نمود تا به اندام های بزرگسالان آسیبی وارد نکرده و حساسیتی ایجاد نکند.

5) همچنین بهتر است پوشکی را بخرید که نوار نمایانگر پر شدن حجم داشته باشد که مصرف آن را راحت تر می نماید.به طور معمول پوشک شورتی بیرون زدگی ندارد و انواع مدل های آن از نوع چسبی،راحت تر استفاده می شوند.

 

 

ارزیابی پوشک بزرگسال در مورد پارامترهای زیر می باشد :

 

1) جذب پوشک

2) چگونگی عملکرد پوشک مختص با بدن و اندازه هر شخص

3) داشتن سایزهای مختلف

انواع برند های پوشک بزرگسال در ایران

پوشک های بزرگسال شورتی

پوشک هارتمن، پوشک شورتی ابری فلکس، پوشک تنا، پوشک دافی، پوشک نینو، پوشک جان پد، پوشک گیگلز، پوشک اگوسان، پوشک ایزیلایف، پوشک جولی، پوشک سنافورم، پوشک کرولی

پوشک های بزرگسال چسبی

پوشک ایزی لایف، پوشک چسبی جولی، پوشک تنا چسبی، پوشک دافی چسبی، پوشک تافته، پوشک بزرگسال چسبی نینو، پوشک کمرو، پوشک چسبی ابری فورم

 

 

برند های معروف پوشک های بزرگسالان به همراه قیمت

 

1) ایزی لایف

پوشینه چسبی ایزی لایف مناسب برای خانمها و آقایان که دارای کناره های کشسان جهت تناسب بهتر با فرم بدن و راحتی بیشترزمان حرکت است و همچنین دارای چسب های کناری قابل تنظیم با لایه کتانی بوده و سازگار با پوست است که با قیمت حدودی 104000 تومان به فروش می رسد . کارخانه ایزی لایف با داشتن نمایندگی های فروش متعدد در تهران و سایر شهرها ، امکان عرضه به قیمت درب کارخانه و مناسب را برای مصرف کنندگان محیا نموده است .

2) هلپر

در سایزهای اسمال small ، مدیوم Medium و لارج Large مناسب جهت استفاده خانمها و آقایان بوده و دارای توانایی استفاده در زمان فعالیت های روزانه و بی اختیاری ادراری است که با قیمت حدودی  50000 تومان عرضه می شود.

3) کانفی

 مدل بزرگ کانفی مناسب برای خانم‌ها و آقایان است که با جذب رطوبت فوق‌العاده بالا و داشتن نشانگر خیس بودن، با قیمت حدودی 60000 تومان عرضه می گردد.

4)پوشینه مردانه کارولی مناسب برای آقایان با قدرت جذب متوسط

5) پوشک بزرگسال پارادایس مناسب برای خانم‌ها و آقایان

6) پوشینه چسبی بزرگسال چسبی جولی که برای خانم‌ها و آقایان مناسب بوده وهمیشه دارای سطحی هموار، نرم و لطیف می باشد.

7) پوشینه چسبی بزرگسال چسبی اوونی مناسب جهت خانم‌ها وآقایان دارای سطحی نرم و لطیف

8) پوشینه سپتونا مدل Normal Lady Care ضد حساسیت و مناسب برای خانم‌ هایی با ضعف شدید مثانه است و قدرت جذبی بالا دارد.

برخی دیگر از برندهای پوشک بزرگسال که در بازار کمتر یافته می شود عبارت است از بیسیک Basic ، دافی Dafi ، پوشک سالمند اگوسان Egosan ، پوشینه فلوفسان FLUFSAN ، پوشک بزرگسال مولی کر MoliCare ، پوشک بزرگسالان نینو Nino و پوشک سالمندان پاین Pine که اکثرا به صورت محدود وارد می شود .

 

نتیجه گیری

داشتن بی اختیاری ادرار یا مدفوع به این نشان نیست که زندگی معمولی شما به پایان رسیده است و کاملاً بهم می خورد. با تغییرات جزیی به روش زندگی خود، و با استفاده از انواع پوشک بزرگسال که در ابتدای مقاله انواع آنها را معرفی نمودیم ، می توانید بدون ترس از زندگی اجتماعی خود، نهایت لذت ببرید. پوشک های بزرگسالان مدرن در مدل های مختلف، رنگ ها، سایزها و سایرخصوصیت های عملکردی قرار می گیرند.استفاده از پوشک های بزرگسالان برای بسیاری از افرادی که از مسائل پزشکی رنج می برند امری ضروری است. پس قبل از خرید بسته های پوشک بزرگسال شما باید مواردی را انتخاب کنید که بهترین حالت را ، مطابق بودجه شما دارند . پوشک باران با فروش انواع پوشک بزرگسال با قیمت مناسب آماده ارسال این محصول به سراسر کشور می باشد .

 

فروش در سراسر ایران

فروش پوشک بزرگسال تهران,فروشگاه پوشک بزرگسال آذربایجان شرقی,فروشنده پوشک بزرگسال آذربایجان غربی,نمایندگی پوشک بزرگسال اردبیل,مغازه پوشک بزرگسال اصفهان,نمایشگاه پوشک بزرگسال البرز,فروشگاه پوشک سالمند ایلام,فروشنده پوشک سالمند بوشهر,نمایندگی پوشک سالمند چهارمحال و بختیاری,پخش پوشک بزرگسال خراسان جنوبی,پخش کننده پوشک سالمند خراسان رضوی,عرضه پوشک سالمند خراسان شمالی,نماینده پوشک بزرگسال خوزستان,فروش پوشینه بزرگسال زنجان,پوشک بزرگسال سمنان,پوشک بزرگسال در سیستان و بلوچستان,مرکز فروش پوشک بزرگسال قم,پوشک بزرگسال فارس,نمایندگی پوشک شورتی بزرگسال قزوین,پوشک بزرگسال فروشی گلستان,پوشک بزرگسال کرمانشاه,پوشک بزرگسال کرمان,قیمت پوشک بزرگسال لرستان,نمایشگاه پوشک بزرگسال گیلان,عمده فروشی پوشک بزرگسال کهگیلویه و بویراحمد,پوشک بزرگسال مازندران,پوشک بزرگسال استان مرکزی,وارد کننده پوشک بزرگسال هرمزگان,نمایندگی معتبر پوشک بزرگسال همدان,پوشک بزرگسال یزد .
دماوند , باغستان , صالح آباد , نسیم شهر , فیروزکوه , رودهن , لواسان , بومهن , صباشهر , قدس , باقرشهر , ملارد , ورامین , چهاردانگه , صفاشهر , کهریزک , آبعلی , بوئین زهرا , آبسرد , پیشوا , پاکدشت , رباط کریم , شاهدشهر , اسلامشهر , اندیشه , شریف آباد , پردیس , نصیرآباد , شهریار , تاکستان , آبگرم , ارداق , محمدیه , کوهین , الموت , آبیک , شهرکرد , کوهرنگ , نجف شهر , لردگان , رفسنجان , اردل , شهداد , کهنوج , خاتم , جیرفت , سیرجان , اردکان , عنبرآباد , ریگان , میبد , بم , هرات , کوهسار , اشکذر , کرج , ندوشن , نظرآباد , تفت , محمدشهر , مهریز , هشتگرد , بافق , مشکین دشت , راسک , اشتهارد , فنوج , ساوجبلاغ , چاپار , طالقان , خاش , بروجرد , میرجاوه , کوهدشت , خرم آباد , زابل , ازنا , هیدچ , الیگودرز , زاهدان , دورد , ادیمی , پل دختر , سرباز , دوگنبدان , قصرقند , دهدشت , سراوان , یاسوج , زهک , مارگون , نیکشهر , دنا , ایرانشهر , آشخانه , کنارک , پارسیان , قائنات , نیشابور , فولادشهر , بوکان , میناب , شوشتر , شیروان , حمیدیه , جاجرم , اسفراین , گتوند , سردشت , طبس , ابوموسی , ایذه , قوچان , رضوانشهر , شاهین شهر , نراق , میانرود , بندر امام خمینی , خرمشهر , سبزوار , تربت جام , سرعین , چادگان , اینچه برون , بهبهان , اهواز , سوسنگرد , مهستان , دزفول , رامشیر , چناران , مینوشهر , تربت حیدریه , اندیمشک , سر پل ذهاب , فریدون شهر , بندر انزلی , صوفیان , بجستان , خوسف , هفتگل , هویزه , بهشهر , خوانسار , پیرانشهر , ماهشهر , سرخس , نجف آباد , آزادشهر , قیدار , لالی , باغ ملک , آغاجری , اروندکنار , رامهرمز , اسفدن , آبادان , هندیجان , نهبندان , دارخوین , مسجد سلیمان , شادگان , عشق آباد , امیدیه , رباط سنگ , شاندیز , مشهد , قدمگاه , سردشت , بیرجند , خور و بیابانک , کدکن , داورزن , فریمان , طرقبه , خواف , باجگیران , لاریجان , سوادکوه , درگهان , قائم شهر , بردسکن , تایباد , تکاب , اشنویه , سلماس , چمستان , فریدون کنار , میاندورود , محمود آباد , بندرعباس , مهاباد , خوی , چالدران , نوشهر , عباس آباد , ملایر , آذرشهر , نهاوند , چالوس , تویسرکان , بازرگان , آواجیق , بندرلنگه , بابلسر , لالجین , محلات , اسلام آباد غرب , اردستان , نقده , مرودشت , فومن , خمین , میاندوآب , هشترود , فراهان , اسکو , ارومیه , عجبشیر , شبستر , خورموج , صائین قلعه , بندر سیراف , دامغان , دیزج , سلطانیه , زرین شهر , خدابنده , خشکبیجار , شاهین دژ , ماکو , هرمز , بندر خمیر , جاسک , میانه , ممقان , خارک , دشتستان , عسلویه , بندر چارک , نور , آمل , تنکابن , ساری , کلاردشت , جویبار , بابل , نکا , سراب , آبدان , سمنان , خلخال , پیله سوار , گناوه , رامسر , اسدآباد , اهر , خامنه , بستان آباد , ورزقان , مبارک شهر , آشتیان , مشکین شهر , سیمین شهر , میامی , دلوار , تبریز , دلیجان , گرگان , ترکمنچای , بناب , مراغه , جلفا , تنگستان , لوشان , کردکوی , شاهرود , پارس آباد , ماهنشان , طارم , چمخاله , آق قلا , رستم آباد , منجیل , کلاچای , ماسال , صومعه سرا , کیاشهر , اصلاندوز , مهدی شهر , ابهر , شازند , بندرترکمن , دشتی , زرندیه , هیدج , خرمدره , اراک , ساوه , تفرش , کاکی , دیر , دیلم , لاهیجان , رودسر , املش , گنبد کاووس , کوچصفهان , دیلمان , ماسوله , پره سر , برازجان , تالش , چابکسر , سپیدان , دهلران , مبارکه , خمینی شهر , گلپایگان , لنجان , آران و بیدگل , جوشقان , سمیرم , زواره , نطنز , میمه , قهدریحان , بادرود , نائین , فلاورجان , زرقان , شیراز , لارستان , پاسارگاد , لامرد , فارس , نی ریز , فسا , کازرون , فراشبند , داراب , اقلید , جهرم , پوشک بزرگسال دره شهر , شیروان , ماهدشت , گیلانغرب , بیستون , قصر شیرین , هرسین , , جوانرود , کنگاور , کرند , روانسر , پوشک بزرگسال پاوه , کانی پور , سقز , کامیاران , یاسوکند , بیجار , پوشک بزرگسال مریوان , سنندج , دیواندره , قروه , بانه , جعفریه , شکوهیه , سلفچگان , هشتپر , سنگر , سیاهکل , آستانه اشرفیه , شفت , لنگرود , اسالم , خمام , مینودشت , نمین , مغان , نیر , ایوانکی , گرمسار , آستارا , کنگان .

جهت یافتن شماره تلفن و آدرس کارخانه های تولید کننده پوشک در ایران با مرکز پخش فروشگاه باران تماس حاصل نمایید ؛ همچنین با خیالی آسوده می توانید تمامی محصولات این شرکت ها را با ارزان ترین قیمت به صورت تک ( خرده فروشی ) یا عمده ( فروش عمده ) از ما خرید کنید .

همچنین خانه سالمندان و آسایشگاه های نگهداری کننده از معلولان جسمی و حرکتی می توانند با قیمت مناسب و تخفیف ویژه پوشک بزرگسال خود را از ما خرید کنند .

بالا
باران