تلفن

جلوگیری از انتقال ویروس کرونا با پوشیدن دستکش

تاریخ : 1399.09.09
نویسنده : Baran

با شروع بیماری کرونا برای خیلی از ما سوالی بوجود آمده که دستکش هم مانند ماسک تاثیری در جلوگیری از بیماری کرونا دارد ؟ با توجه به گزارش های تهیه شده از سایتهای معتبر و مراکز معتبر بهداشتی در زمینه کرونا ، استفاده از دستکش یکبار مصرف در این روزهای بسیار خطرناک کرونایی ، تاثیر بسزایی در جلوگیری از انتقال و حفظ جان آدم ها دارد و تمامی ویروس های موجود دربیرون از خانه مثل آسانسور ، دستگیره درها ، محافظ پله ها و مکان هایی که در طول روز حضور دارید ، به روی دستکش مینشیند و شما بعد از درآوردن آن نیازی به زدن الکل بر روی دستانتان ندارید که تا به اینجای کار نه نتها با دستکش جلوگیری از انتقال ویروس کرونا اتفاق افتاده بلکه در مصرف الکل نیز صرفه جویی لازم به عمل آمده ، لازم به ذکر است که حتما بعد از درآوردن دستکش یکبار مصرف آن را در کیسه زباله در دار بیندازید.

 

coronavirus-and-gloves

 

انواع دستکش یکبار مصرف

دستکش تنوع زیادی دارد اما در این روزهای کرونایی بیشتر از دستکش وینیل ، لاتکس ، نیتریل و نایلونی استعمال میشود که استفاده از این دستکش ها بسیار موثر در مقابل آلودگی ناشی از ویروس کرونا است.

 

دستکش لاتکس بهترین گزینه برای جلوگیری از ویروس کرونا

دستکش های لاتکس بهترین دستکش شناخته شده درمقابل این ویروس کرونا است ، که تا 16 ساعت میتوانید از آن استفاده کنید . موارد استفاده از این دستکش ها  بیشتر بیمارستان ها هستند و اکثر پزشکان و جراحان نیز از آن استفاده میکنید.

 

دستکش لاتکس

 

پیشنهاد ما جهت استفاده از انواع گفته شده دستکش فقط دستکش لاتکس برای جلوگیری از ویروس کرونا می باشد.

 

دستکش نیتریل ومزایای استفاده در کوئید 19

مزایا دستکش های نیتریل در مقابل کرونا ، این است که میتوان آن را با اتانول ضدعفونی کرد ، این دستکش یکبار مصرف به رنگ آبی و در برابر  ویروس کرونا مقاومت بالایی دارد .

 

دستکش نیتریل

 

همچنین میتوانید به مدت 8 ساعت از آن استفاده کنید.

 

دستکش های یکبار مصرف وینیل

اگر دستکش وینیل انتخاب شماست بهتر که این نکته را بدانید به هیچ عنوان آن را ضد عفونی نکنید چرا که شانس جذب ویروس تازه شناخته شده کرونا را بیشتر میکند.

 

دستکش وینیل

 

این دستکش رنگ خاصی ندارد و از جنس PVC می باشند که ویروس کرونا تا 30 درصد شانس داشته و میتواند به آنها نفوذ پیدا کند.

 

دستکش یکبار مصرف نایلونی

این دستکش درمقابل ویروس کرونا اصلا مقاومتی ندارد و متاسفانه بیشتر افراد به دلیل کمبود دستکشهای دیگر از دستکش نایلونی استفاده میکنند. اما واقعیتا باید این تصور اشتباه را از بین برد که هزینه های زیادی برای خرید این دستکش به جهت جلوگیری از ویروس کرونا می شود زیرا این دستکش نه تنها از کووید 19 جلوگیری نمی کند بلکه ورود ویروس کرونا به دستکش های نایلونی بسیار راحت بوده و میتواند خطر آفرین باشد.

 

دستکش فریزر

 

در آخر به این نکته توجه کنیم که اگر قصد استفاده از دستکش در ایام کرونا را داریم، بهترین و مطمئن ترین گزینه دستکش لاتس جهت جلوگیری از ویروس کرونا می باشد.

 

چنانچه شما قصد خرید هر یک از این دستکش ها را دارید می توانید به راحتی از طریق فروشگاه باران آنرا خرید کنید .

 

فروش پوشک بزرگسال
دسته بندی :  وبلاگ
بالا
باران