تلفن

آموزش گام به گام عوض کردن پوشک بچه

تاریخ : 1399.09.16
نویسنده : Baran

حتما تا به حال شده است که به عنوان والدینی تازه کار ، زمانی که به چگونگی عوض کردن پوشک فرزند تازه متولد شده تان می اندیشید ، بسیار مضطرب و نگران شوید؛ و به این فکر کنید اگر می دانستید چگونه پوشک نوزادتان را عوض کنید که هم نوزاد دلبندتان کم تر ناراحت و پریشان شود و هم خودتان با سریع انجام دادن آن در وقت خود صرفه جویی کنید و گریه و زاری نوزاد را به هنگام عوض کردن پوشک کم تر ببینید ؟ در این مقاله به شما کمک می کنیم تا به موارد بالا به هنگام عوض کردن پوشک نوزاد تان دست یابید.

 

عوض کردن پوشک بچه

 

دستورالعمل گام به گام عوض کردن پوشک نوزاد

گام اول: دست های تان را به خوبی بشویید و اطمینان حاصل کنید که هر آنچه نیاز دارید در دسترس تان است.

گام دوم: نوزاد را به پشت بر روی یک تشک نرم بخوابانید.

گام سوم: زبانه های پوشک را باز کنید؛ و مچ پای نوزاد را به آرامی بگیرید و پاهایش را تا جایی که امکان برداشتن تمام پوشک باشد بلند کنید. اگر حس کردید مقدار مدفوع زیاد است، می توانید از قسمت پایینی پوشک استفاده کنید و به گونه ای آن را به سمت بالا تا بزنید، به این صورت آن را به سمت بالا جارو میکنید تا اطراف نوزاد کثیف نشود.

گام چهارم: پوشک را دور از دسترس نوزاد قرار دهید، اما جایی قرار دهید که خودتان به آن دسترسی داشته باشید.

گام پنجم: نوزاد را پاک کنید. هنگام پاک کردن نوزاد دختر، این کار را همیشه از جلو به عقب انجام دهید تا باعث ایجاد عفونت نشود. او را به خوبی پاک و تمیز کنید تا دچار جوش یا سوختگی نشود.

گام ششم: پس از آن که نوزاد را با دستمال و مواد پاک کننده مخصوص پاک کردید، مواد استفاده شده یک بار مصرف را روی پوشک قرار دهید.

گام هفتم: زیر پای کودک یک پوشک مناسب بچه تمیز قرار دهید؛ مطمئن شوید زبانه ها در طرفی قرار گرفته اند که می شود آن ها را در آخر در جای صحیح قرار داد. ( امروزه اکثر پوشک ها دارای علامت هستند تا شما به عنوان والدینی تازه کار متوجه طرف صحیح آن ها باشید. )

گام هشتم: قبل از آن که پوشک را ببندید، از کرم های مخصوصی که برای جلوگیری از سوختگی هستند و قطعا پزشک تان به شما داده را به بدن نوزادتان بزنید.

گام نهم: پوشک را ببندید.

 

نکات مهم در زمان عوض کردن پوشک نوزاد

1 پوشک استفاده شده را سریعا در کیسه زباله قرار دهید و تشک نوزاد را تمیز و ضدعفونی کنید.

2 مطمن شوید که پوشک بند ناف نوزاد را تحریک نمیکند.

3 پوشک را خیلی سفت نکنید؛ این کار به معده نوزاد فشار می آورد و باعث می شود بیشتر پف کند.

4 به هنگام تعویض پوشک نوزاد دستتان را روی شکمش قرار دهید، تا مطمئن شوید با تکان هایش سایر قسمت های بدنش آلوده نمی شود، و به این ترتیب به خودتان هم کمک می کنید تا راحت تر پوشک نوزاد را عوض کنید.

 

شما مادران عزیز می توانید انواع برند پوشک بچه را با قیمتی مناسب از فروشگاه باران تهیه نمایید .

 

فروش پوشک بزرگسال
دسته بندی :  وبلاگ
بالا
باران