تلفن

مهم ترین نشانه های پیری در بدن

تاریخ : 1399.09.27
نویسنده : Baran

اگر از ما خواسته شود که نشان های پیری را نام ببریم، بدون شک همه ما یک پاسخ خواهیم داشت و از سپید شدن موها، چروک شدن پوست صورت و دست ها و تغییر در اندام ها یاد خواهیم کرد. درست است که این ها نشانه های پیری به حساب می آیند اما نشانه های مهم تری وجود دارند که درونی هستند و شاید زیاد به آن ها اهمیت داده نشود. تغییراتی که طی سالیان دراز و در طول عمر ما به وجود می آیند؛ نشانه های پیری در بدن را ایجاد می کنند.

 

نشانه های پیری

 

مهم ترین نشانه های پیری در بدن

سیستم ایمنی و علائم حیاتی بدن :

1 دیواره قلب ضخیم تر می شود و در صورت بالا رفتن ضربان قلب، به سختی و بسیار کند به حالت و ضربان عادی بر می گردد.

2 بدن قدرت مبارزه با بیماری های ساده چون سرماخوردگی را به تدریج از دست می دهد و دیرتر از قبل بهبود می یابید.

3 پوست قدرت ترمیم خراش یا سوختگی یا هر چیزی شبیه به آن را از دست می دهد.

4 عملکرد ضعیف رگ هایی که عمل خون رسانی و به عبارتی کار غذا رسانی به قلب یا مغز را دارند، باعث بروز بیماری ها و مرگ های ناگهانی نیز می شود.

 

نشانه های پیری در سیستم گوارشی ، مغز و اعصاب و عضلات

1 - حرکت غذاها جهت هضم به دلیل کاهش مایعاتی که در دستگاه گوارش وجود دارد به سختی و کندی صورت می پذیرد.

2 - سرعت پاسخ دهی یا نشان دادن واکنش ها به عوامل بیرونی کاهش می یابد. و در کل احتمال بروز اختلالات حرکتی در هر قسمت از بدن افزایش می یابد.

3 - اختلالات شنوایی و بینایی از دیگر نشانه های پیری هستند که گاهاً جدی گرفته نمی شوند.

 

اگر بخواهیم به صورت کلی مهم ترین نشانه های پیری در بدن را بر شمریم می توانیم به افزایش خواب یا بی خوابی های ناگهانی و بی دلیل، کاهش تمرکز یا از دست دادن کامل آن، کاهش کلی قدرت بدنی، کاهش وزن، یبوست و بی اختیاری در ادرار و نیاز به استفاده از پوشینه بزرگسال ، دچار شدن به عفونت ها به سادگی، شکننده و نازک شدن ناخن و موها و البته کاهش رشد آن ها، کاهش شنوایی، افسردگی های کوتاه مدت و پی در پی، کاهش هیجانات و یا تجربه هیجانات و از بین رفتن آن ها به صورت ناگهانی و تجربه حس نا امیدی اشاره کنیم.

 

احتمال اینکه این نشانه ها را به عنوان نشانه های پیری نپذیریم زیاد است اما اگر چند مورد از آن ها را باهم تجربه کنیم، قبول خواهیم کرد که در حال پیر شدن هستیم.

 

فروش پوشک بزرگسال
دسته بندی :  وبلاگ
بالا
باران