تلفن

پارکینسون و روشهای پیشگیری

تاریخ : 1399.10.03
نویسنده : Baran

بیماری پارکینسون یک نوع اغتشاش و بی نظمی عصبی میباشد که یکی از دانشمندان به نام دکتر جیمز این بیماری را فلج لرزان نامیده اند. این بیماری باعث کاهش سطح دوپامین در بدن میشود یعنی در مغز ماده شیمیایی که وجود دارد، و به ارتباط سلول ها کمک میکند را ساکن میکند و اجازه کمک رسانی به سایر سلول ها نمیدهد. روز 23 اردیبهشت را روز جهانی بیماری پارکینسون اعلام نمودند.

 

بیماری پارکینسون

 

راه های پیشگیری از بیماری پارکینسون

به گفته دانشمندان و محققان درمان قطعی برای این بیماری بوجود نیامده است ولی با رعایت کردن یکسری نکات میتوانید از بروز پارکینسون پیشگیری کنید:

*فیزیوتراپی یکی از مواردی است که باعث پیشگیری در روند این بیماری می شود .

*با توجه به نظریه پزشک مورد نظر، استفاده از داروی سلژین و لودوپا برای این بیماران تجویز میشود.

*یکی از راه هایی پیشگیری از این بیماری انجام رفتار درمانی است ، باید رفتار هایی که تا به حال بیمار انجام نداده است را با آن انجام دهید زیرا باعث بوجود آمدن دوپامین در مغز میشود.

*وجود افراد ماهر کنار این بیماران تاثیر در روند پیشگیری دارد، این افراد با توجه به آموزش هاییکه دیده اند میتوانند موجب انگیزه در بیمار پارکینسون شوند.

*استفاده از سبزیجات و میوه هایی همچون گوجه فرنگی، فلفل و توت فرنگی در روند پیشگیری موثر است.

*ورزش کردن در بیماری پارکینسون باعث کم شدن استرس و تاثیرات مثبت به روی ذهنمیشود.

*کاهش پیشرفت پارکینسون با استفاده از مصرف چایی سبز. طبق تحقیقات بدست آمده به دلیل وجودآنتی اکسیدان و خاصیت ضد التهابی چای سبز از شبکه عصبی مغز محافظت میکند.

* گاهی اوقات این بیماران در کنترل ادرار یا مدفوع خود دچار مشکل می شوند و نیاز به استفاده از پوشک مخصوص سالمندان پیدا می کنند .

*بیماران پارکینسون بهتر است که امگا3 را به لیست برنامه غذایی خود مرتبا اضافه کنند زیرا مصرف آن کمک به جلوگیری از مرگ سلولها میشود. گردو و ماهی از نمونه مواد های غذاییاست که در آن ها امگا3 وجود دارد به خصوص  ماهی ماکرل و سالمون.

 

علائم پارکینسون

از علائم و نشانه های  بالینی این بیماری به کندی بدن، رژیدیتی یا سفت شدن اندام، لرزش در مواقع استراحت، خشکی بدن و ضعیف شدن بدن در حفظ تعادل، افسردگی، مشکلات حافظه ایی، یبوست، پوست چرب و دشواری در بلع را میتوان اشاره نمود.

 

پارکینسون در چه سنی ظاهر میشود

طبق تحقیقات بوجود آمده به طور قطعی نمیتوان گفت که این بیماری عصبی بیشتر برای سنین بالای 50 و 60 سال میباشد، زیرا در مواردی کم دیده شده است  که افراد جوان هم به بیماری پارکینسون دچار میشوند و یا حتی در بعضی افراد به صورت ارثی میباشد.

 

فروش پوشک بزرگسال
دسته بندی :  وبلاگ
بالا
باران