تلفن

دلایل ابتلای افراد دیابتی به بیماری کلیوی

تاریخ : 1399.10.16
نویسنده : Baran

برای افراد دیابتی سوال پیش میاید که دیابت به کلیه آسیب میرساند؟ بله  کلیه دچار آسیب میشودبطوری  که یکسری رگ خونی که دارای سوراخ های ریزی هستند از طریق این سوراخها، مواد زائد وارد رگهای کلیه میشوند. کسانی که قند خون بالایی دارند به مرور حجم خون آنها افزایش پیدا میکند که این خونها از کلیه عبور میکنند و باعث میشود کم کم رگهای کلیه کارایی خود را ازدست بدهند.

همچنین مواد پروتئین از این رگهای کلیه عبور نمیکنند به دلیل بزرگ بودنشان ولی بعداز افزایش حجم خون و از کار افتادن رگ پروتئینها عبور میکنند، که این خود یک بیماری به نام آلبومین میباشد.

 

دیابت بیماران کلیوی

 

پیشگیری از بیماری نفروپاتی دیابت (کشمکش کلیه و دیابت)

* افراد مبتلا به بیماریهای دیابتی و کلیوی باید کنترل وزن داشته باشند ؛ یعنی چکاب ماهانه داشته و با تشخیص پزشک وزن خود را کم کنند.

* کنترل کردن عفونت های ادارای برای بیماری نفروپاتی واجب است که بیشتر در خانم ها صورت میگیرد و علائمی همچون سوزش ادرار ، ادرار خونی ، تکرر ادرار و کمردرد را بهمراه دارد.

* اگر این افراد برای پیشگیری بیماری کلیوی و دیابت ورزش کنند بسیار در کم شدن قند خون، فشارخون و چربی خون تاثیر دارد.

* یکی از مهمترین عواملی که باید پیگیری شود در بیمار نفروپاتی کنترل فشار خون است، که از خوردن نمک زیاد و خوراکی هایی مثل چیپس و دوغ باید پرهیز کنند.

* قند خون و کنترل کردن آن در مقابل این بیماری بسیار مهم محسوب میشود ، به گفته پزشکان قند ناشتا باید کمتر از 120 باشد .

*افراد دچار قند خون و کلیه باید ترک سیگار کنند.

 

بارداری و بیماری دیابت و ابتلا کلیوی

در بعضی مواقع ممکن خانم هایی که مبتلا به بیماری دیابت هستند باردار شوند، نباید نگران شوند واسترس بگیرند زیرا اظطراب، هم باعث بهم ریختگی و اختلال بیشتری در درمان بیماری دیابت میشود. در اولین فرصت باید به پزشکشان رجوع کنند.

 

نشانه های عوارض کلیه در فرد دیابتی

احتیاج داشتن به دفع ادرار مدام(ناکچوری) یکی از نشانه ها میباشد همچنین سکسکه مداوم، خارش بدن، فشار خون بالا، حالت تهوع، تورم قوزک پا، کاهش وزن یا افزایش غیرعادی و تهوع استفراغاز نشانه های عارضه کلیه در فرد مبتلا به دیابت میباشد.

 

نفروپاتی چیست؟

یکی از بیماریهایی است که کلیه و دیابت در روند این بیماری درگیر میشوند ، که ممکن است به صورت ارثی نیز باشد. این بیماری نفروپاتی روند آرامی دارد که میتوانید در اوایل بروز آن، نسبت به کمتر شدن و درمانش اقدام کنید.

 

گاهی اوقات افراد دیابتی به دلیل ابتلا به بیماری کلیوی ناچار به استفاده از پوشینه بزرگسال می شوند که به راحتی در سطح بازار قابل یافت می باشد . همچنین در صورت نیاز می توانید به صورت تلفنی از فروشگاه باران خرید نمایید .

 

فروش پوشک بزرگسال
دسته بندی :  وبلاگ
بالا
باران