تلفن

کاربرد های کیسه فریزر در نگهداری مواد غذایی

تاریخ : 1399.12.05
نویسنده : Baran

تهیه مواد غذایی از مهم ترین مسائل هر خانواده است که بابت آن هزینه های زیادی می شود؛ و می توان گفت به همین دلیل حفظ و نگهداری آن ها اهمیت بسیار دارد و برای این کار، اولین گزینه ای که به ذهن می رسد کیسه فریزر است، و البته کاربردهای بی شماری در خصوص استفاده از کیسه فریزر در نگهداری از مواد غذایی وجود دارد، که در اینجا از آن ها یاد می کنیم تا به زوایای مختلف استفاده از کیسه فریزر در این زمینه آشنا شویم.

 

کیسه فریزر

کاربرد های کیسه فریزر در نگهداری مواد غذایی

 

کاربرد اول : فریز کردن فراورده های گوشتی، بیشتر مواقع بیش از یک بار مصرف گوشت، مرغ و یا ماهی و میگو خریداری می کنیم، برای حفظ و نگهداری آن ها برای یک مدت تقریبا طولانی نیاز است از پلاستیک فریزر استفاده کنیم، با بسته بندی آن ها در این پلاستیک ها آن ها را فریز کنیم و در مواقع نیاز استفاده کنیم.

 

کاربرد دوم : فریز کردن غذای پخته شده، بعضی از افراد برای جلوگیری از اصراف، غذاهای اضافه را با استفاده از پلاستیک فریزر، فریز می کنند تا در زمانی دیگر از آن ها استفاده کنند؛ و یا اینکه افراد شاغل برخی وعده های غذایی شان را بیش از اندازه معمول درست می کنند تا بتوانند در پلاستیک فریزر بریزند و فریز کنند و در زمان هایی که خسته هستند از غذاهای منجمد شده و سالم خانگی استفاده کنند.

 

کاربرد سوم : فریز کردن مواد غذایی به صورت فصلی، حتما در هر فصل مواد غذایی و سبزیجات هایی وجود دارند که مورد علاقه ما هستند و مایلیم در فصل بعدی از آن ها استفاده کنیم و مزه خوش آن ها را همیشه بچشیم با استفاده از پلاستیک های فریزر می توانیم آن ها را بسته بندی و فریز کنیم.

 

کاربرد چهارم : استفاده از پلاستیک فریزر برای مصرف مواد غذایی به صورت روزانه، همه ی ما از نان و میوه و سبزیجات به صورت روزانه استفاده می کنیم. با استفاده از پلاستیک های فریزر می توانیم آنان را به بسته های کوچک تقسیم کنیم و در یخچال قرار دهیم تا تازه بمانند و هربار یکی از آن ها را بیرون بیاوریم و مصرف کنیم.

 

نکات پایانی :

1 - به تازگی پلاستیک فریزرهایی که تجدید پذیر هستند روانه بازار شده اند که دوستداران محیط زیست می توانند از آن ها استفاده کنند.

2 - استفاده از کیسه فریزر های مناسب به خصوص زیپ کیپ ها می توان برای جلوگیری از تغییر رنگ و بوی مواد غذایی استفاده نمود.

3 - با قرار دادن مواد غذایی در کیسه فریزر و قرار دادن در یخچال و فریزر باعث حفظ ارزش غذایی و طراوت آن ها تا زمان مصرف می شویم.

 

فروش پوشک بزرگسال
دسته بندی :  وبلاگ
بالا
باران